بسته بندی مناسب با فضاهای کوچک

بسته بندی کوچک

بسته بندی مناسب با فضاهای کوچک

کسب و کارهای کوچک معمولا، معمولا فضاهای کمتری را نیز در اختیار دارند. این فضاها می تواند، بخشی از خانه افراد، دفتری کوچک و یا مغازه ای کوچک باشد. زمانی که به مسئله بسته بندی میرسیم این کمبود فضا می تواند مشکلات واضحی را ایجاد کند. بیشتر آیتم های بسته بندی معمولا فضای زیادی را اشغال می کنند. در این پست به انواع بسته بندی های مناسب با فضاهای کوچک خواهیم پرداخت. پس اگر شما نیز دچار مشکل و کمبود فضا در محیط کاری خود هستید، این پست می تواند برای شما مفید باشد.

خوشبختانه راه حل های ساده ای برای این مسئله وجود دارد که بتواند در فضا گرفته شده توسط بسته بندی ها صرفه جویی لازم را به عمل اورد. همچنین زمانی که بسته بندی ها کوچکتر و فضای کمتری را اشغال کنند باعث می شوند تا هزینه حمل و نقل آن ها نیز کاهش یابد. در این مقاله چندین مورد از ایده هایی که در بسته بندی می تواند به شما کمک کند تا فضای کمتری را اشغال کنید را بررسی خواهیم کرد.

به شما پیشنهاد می کنیم مقاله انواع ساک تبلیغاتی را هم مطالعه کنید

جعبه های تاشو

این جعبه ها عموما مناسب برای فضاهای کوچک طراحی می شوند، چه جعبه هدیه باشند و چه بسته بندی پوشاک باشند، به دلیل طراحی خاص خود فضای کمتری را اشغال می کنند. از این رو تعداد بیشتری از آن ها را می توان حمل و نقل کرد و در نتیجه آن هزینه ها کاهش خواهد یافت.

جعبه های تاشو عموما مونتاژ آسانی دارند. یعنی به راحتی با تا دادن نقاط نشانه گذاری شده می توانید آن ها را بسته و باز کنید. همچنین این جعبه ها در انواع رنگ ها وجود دارند و به دلیل ظاهر زیبا و خاصشان می توانند به عنوان جعبه هدیه نیز استفاده شوند. به دلیل وجود دسته در اغلب این بسته بندی ها، نیاز به کیسه خرید جداگانه برای آن ها وجود ندارد. از این رو این جعبه ها را می توان جز بسته بندی دوستاران طبیعت قرار داد. بهتر است قبل از اقدام به سفارش چاپ جعبه نسبت به انتخاب بهترین نوع آن با توجه به کاربردی که از آن انتظار دارید اقدام نمایید.

بسته های کمانی (روبانی)

این بسته بندی ها مناسب برای خرده فروشان است که هدایای خود را می خواهند در طول مراسم های خاص مانند:

  • تولدها
  • تعطیلات خاص
  • مراسم ها
  • و …

 بسته بندی کنند. در طراحی این بسته بندی ها، یک کاغذ ساده یا رنگی استفاده شده است و دور آن را روبانی می کشند. نکته اصلی در طراحی این روبان هاست. زمانی که شما یکی از روبان ها را بکشید، حالت گل به خود گرفته در اخر به راحتی می توانید روبان­ها را پاپیون بزنید. بسته بندی در این طراحی ها ساده و راحت است. علاوه بر آن چون از جعبه استفاده نشده و تنها کاغذ ساده ای اطراف آن کشیده می شود از نظر فضایی، بهینه است. همچینن حمل و نقل آن به سبب سبکی و کاهش فضای مصرفی راحتتر خواهد بود. تنوع رنگی نیز از مزایای استفاده از این بسته بندی ها است. نکته مثبت این بسته بندی ها این است که می توان آن ها را در داخل یک ساک کاغذی زیبا و فانتزی قرار داد و عرضه کرد.

مواد استفاده شده در این بسته بندی ها اغلب کاغذ، پارچه و روبان هستند از این رو این بسته بندی نیز مانند نمونه قبلی جز دسته، دوستاران محیط زیست قرار می گیرد.

کیف های خرید پلاستیکی

ممکن است بسته بندی های پلاستیکی به دلیل اینکه برای محیط زیست مناسب نیستند شهرت خوبی نداشته باشند. اما کیسه های پلاستیکی هنوز هم می توانند قابلیت بازیافت و استفاده مجدد داشته باشند. ساک دستی پلاستیکی هنوز هم یکی از معتبرترین کیسه ها در میان خرده فروشان هست. این کیف ها فضای ذخیره سازی کمتری را نسبت به بسته بندی های کاغذی اشغال می کنند. به همین دلیل یک گزینه عالی برای خرده فروشان می باشد. همچنین پلاستیک ماده ای با دوام است از این رو برای استفاده های مختلف می تواند مناسب باشد. وزن کم نیز از عوامل گرایش به استفاده از این نوع بسته بندی در میان مردم است.

کیسه های کیف مانند (توپی)

عموما توصیه می شود از این کیسه ها به عنوان جایگزین جعبه یا بگ تبلیغاتی استفاده کنید. کیسه های نازکی هستند که می توان هدایا با سایز متوسط و کوچک را در آن ها قرار داد. ظاهر زیبا این کیسه ها باعث شده است تا در سال های اخیر بیش از پیش میان مردم محبوبیت کسب کنند. این کیسه ها مناسب برای کسب و کارهایی است که هزینه کمی را میخواهند صرف بسته بندی کنند. این کیسه ها در انواع زیر ارائه می شوند و می توانند برای انواع کسب و کارها ایده آل باشند.

  • سایزها
  • رنگ ها
  • ظریف و یا ضخیم
  • تنوع در نحوه باز کردن بسته بندی
  • و …

به طور مثال : می توان از آنها به عنوان جایگزینی برای جعبه جواهرات استفاده کرد. زیرا جعبه جواهرات به طور سنتی از بسته بندی ضخیم و سخت استفاده می کند. همچنین می توان از آن ها به عنوان بسته بنید شکلات نیز استفاده کرد و …

پاکت نامه پستی

اگر کسب و کار شما در حوزه تجارت الکترونیک است، عموما بهتر است از پاکت های پستی حبابی استفاده کنید. بسته بندی راحت، صرفه جویی در وقت، صرفه جویی در هزینه و فضای ذخیره سازی را به دنبال دارد. از انجا که داخل این بسته ها حباب و جود دارد نیازی نیست که نگران ایجاد فشار و از بین رفتن محصول خود باشید.

کاغذ کادو

بسته بندی کاغذکادو همچنان کی از اسان ترین روش های بسته بندی مخصوصا برای هدایا است. این کاغذها در رول های بزرگی ارائه می شوند و یا می توانید آنها را به صورت دانه ای تهیه کنید. بهترین بخش در مورد بسته بندی با استفاده از کاغذکادو توع زیاد در طرح و رنگ های آن است. به همین دلیل می توان در انواع مختلف آن ها را سفارش داد.

ورقه های کاغذی و پارچه ای

ورقه های کاغذی و پارچه ای تنها برای پر کردن کیسه های هدیه و جعبه ها استفاده نمی شود. بلکه می تواند روشی خلاقانه برای بسته بندی هدیه باشد. انواع مختلف بافت های ظریف و ضخیم، رنگ ها و طرح های متنوع از مزایای استفاده از ورقه های کاعذی و پارچه ای است. همچنین اسانی در استفاده، در دسترس بودن و دوستدار محیط زیست بودن از نکات مثبت استفاده از این بسته بندی ها است.

سخن آخر

شما می توانید از هر کدام از روشهای بالا متناسب با شغل و مناسبت مورد نظرتان، استفاده کنید. در صورت داشتن شغل رسمی بهتر است از جعبه های تاشو استفاده کنید. اگر خرده فروش هستید توصیه می شود از کیسه های پلاستیکی و توپی پارچه ای استفاده کنید. در صورتی که هدیه ای را می خواهد به عزیزی تقدیم کنید نیز، استفاده از ورقه های کاغذی و کاغذ کادو می تواند گزینه های مناسبی برای شما باشد.

0/5
مجید قرد
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 1 =