بسته بندی های خاص و متفاوت

6 - بسته بندی های خاص و متفاوت

بسته بندی های خاص و متفاوت

بسته بندی های خاص و متفاوت می تواند عامل مهمی در افزایش تاثیر بر روی خریداران باشد. اغلب بسته بندی هایی که امروزه به عنوان :

ساک های خرید، ساک های دستی تبلیغاتی، ساک فست فودی و… استفاده می شوند، بدون هیچ گونه خلاقیتی طراحی شده اند. اما خلاقیت و توجه به محصول و نیازهای مشتریان در طراحی بسته بندی ها می تواند بر روی میزان فروش شما تاثیر بسزایی داشته باشد. در این مقاله ما سعی به بررسی نه نمونه از طراحی بسته بندی های خاص و خلاقانه خواهیم داشت. اگر شما هم به دنبال سفارش بسته بندی های متفاوتی برای کالاهای خود هستید، تا انتهای این مقاله بگیران را همراهی کنید.

اولین راه شناسایی برند بسته بندی آن است.

ظاهرا اولین بسته بندی های انجام شده در قرن یازدهم توسط مصریان انجام شده است. آن ها خوراک غذایی را در بسته های کاغذی به فروش میرساندند. اما امروزه ایده های بسته بندی به منظور برآورده کردن انتظارات دقیق مشتریان در سراسر دنیا اجرا می شود و به طور مداوم برا اساس نیازهای مشتریان اصلاح می شود. با این حال برخی از این ایده ها، تجربه کاربری را به سطح کاملا جدیدی می رساند. امار نشان می دهد که ایده های بسته بندی های خلاقانه بیش از حد مورد استقبال مشتریان است. به همین دلیل است که اکثر شرکت های بزرگ که توانایی پرداخت هزینه برای ایده های خلاقانه را دارند به سمت بسته بندی هایی ساده اما خلاقانه روی آورده اند.

شیشه های عسل

تصویر زیر یک بسته بندی خاص برای شیشه های عسل را نشان می دهد. این بسته بندی به یکی از محبوب ترین بسته بندی ها در میان مردم تبدیل شده است. این بسته بندی هابا نشان زنبور برای مشتریان در نظر گرفته شده بود که امکان دوباره استفاده کردن از در زمان خرید را به مشتریان می داد.

1 300x215 - بسته بندی های خاص و متفاوت

بسته بندی انگلیسی شیر

برخلاف نمونه عسل که با موفقیت چشمگیری روبرو شد، باکس طراحی شده در تصویر زیر برای شیر با اقبال عمومی مواجه نشد. این به آن معنی است که در صورت طراحی بسته بندی متفاوت اما غیرکاربردی احتمالا مواجه با شکست بالا خواهد رفت.

2 300x245 - بسته بندی های خاص و متفاوت

این کارتن شیر به نظر زیبا است اما عکس های منتشر شده از آن توسط کاربران، تردیدی جدی در کاربردهای آن را برای شرکت طراحی کننده ایجاد کرد. به همین دلیل توصیه می شود که علاوه بر زیبایی و تفاوت، به میزان کاربرد آن در زندگی رومزه نیز توجه کنید.

هدفون های نتی

این هدفون ها در بسته بندی به صورت نت ارائه شده اند. این بسته بندی اولین بار به عنوان یکی از هدایا، در ساک دستی تبلیغاتی یکی از شرکت های بزرگ قرار گرفت. بیشتر هدفون های موجود در بازار در بسته بندی های ساده ای ارائه می شده اند. اما علارغم سادگی در طراحی این بسته بندی های نتی، به دلیل متفاوت و خاص بودن، توانست توجه عده ی زیادی را به خود جلب کرد.

 

3 300x225 - بسته بندی های خاص و متفاوت

بسته بندی های ابمیوه

روش های مختلفی برای طراحی بسته بندی محصولات غذایی وجود دارد. برخی از طراحان به طراحی های مینیمال گرایش و تمایل بیشتری دارند و برخی طراحی های شاد را ترجیح می دهند. بسته بندی که در تصویر زیر مشاهده می کنید با ایده از ترکیب طراحی های مینیمال و شاد ایجاد شده است. این بسته بندی های آبمیوه توانست رکورد فروش در یک ماه را برای شرکت تولید کننده، به خود ثبت کند.

4 300x225 - بسته بندی های خاص و متفاوت

ساک کرافت جیب دار

این ساک ها برای مواد غذایی که دورریز دارند، طراحی شده است. این بسته بندی به صورت دو بخشی طراحی شده اند. یک قسمت برای نگهداری مواد غذایی و بخش دیگر برای باقی مانده های پس از خوردن مواد غذایی طراحی شده است. با این طراحی از ریختن دور ریز مواد در محیط زیست جلوگیری می شود.

5 559x1024 - بسته بندی های خاص و متفاوت

این ایده علارغم ساده بودن مورد استقبال افراد زیادی قرار گرفت و به ساک های کرافت جیب دار معروف شد که بخشی را به دور ریز مواد اختصاص داده بود. تصویر زیر نشان دهنده یک ساک کرافت بادام زمینی است.

بسته بندی های کاغذی صابون

در سال ۲۰۱۶ شرکتی برای فروش محصولات آرایشی گیاهی خود از کاغذهای تولید شده با گیاهان استفاده کرد. در نگاه اول شاید تنها رنگ و نحوه ی بسته بندی این صابون ها جلب نظر می کرد اما از مزایای این بسته بندی به سرعت در باز شدن آن می توان اشاره کرد. این بسته بندی مقوایی تنها با کشیده شدن یکی از بندها به طور کلی باز می شد و از هیچ گونه چسب و مواد شیمیایی در آن استفاده نشده بود.

6 300x203 - بسته بندی های خاص و متفاوت

ساک فست فود

یکی از پرچالش ترین بسته بندی ها، ساک فست فود است. به دلیل ارتباط این ساک ها با غذا باید نه تنها توانایی گرم نگه داشتن غذا بلکه امکان حمل نقل آسان را برای مشتریان فراهم کند. ایده استفاده شده در تصویر زیر توانست انقلابی را در ساک فست فود ایجاد کند. در این ساک ها نوارهای خاصی برای نگهداری غذا طراحی شد. این ساک ها برای فست فودهایی مانند، همبرگر، سیب زمینی سرخ شده، برنج، قهوه، نوشابه، شیرینی و … مناسب است.

7 - بسته بندی های خاص و متفاوت

در این مقاله ما به بررسی ۷ ایده خاص و متفاوت در بسته بندی محصولات پرداختیم. استفاده از ایده های غیرمعمول و ساده که توانسته بوده اند بر روی میزان فروش شرکت ها تاثیر بسزایی بگذارند.

 

0/5
Maedeh
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + نه =